Jump to content

Photo

Petrol Rafinat

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 nightrayder

nightrayder

Member

• Membri
  • 148 posts

Posted 16 September 2009 - 10:26 AM

De unde pot lua petrol rafinat, 100 grade - 150 grade ... din jurul Iasi-ului ?
  • 0

#2 isavip

isavip

Member

• Membri
  • 101 posts

Posted 27 September 2009 - 11:22 AM

am eu 5 litri...din ala care se pune in lampi?
  • 0

#3 Amiable

Amiable

✪✪✪✪✪

• Moderator global
  • 2,180 posts

Posted 27 September 2009 - 12:18 PM

Caut urgent petrol dublu rafinat"
(Raspuns pentru A. Sz. -
Baia Mare, F. As nr. 621)

Am citit ca mai multe persoane solicita petrol dublu rafinat pentru diverse tratamente. M-a preocupat si pe mine aceasta problema si m-am tot interesat, desi n-am avut inca o nevoie precisa. Am vorbit cu cateva persoane care lucreaza in domeniul rafinarii petrolului si am aflat ca la rafinarii, in laboratoare si contra cost, se poate produce aceasta substanta. Se pare ca dupa o rafinare la vreo 500 si ceva de grade petrolul acesta se transforma intr-un fel de alcool foarte puternic. Deci, sfatul meu este sa se mearga la personalul de la laborator. Vor stii imediat despre ce-i vorba, caci au obiceiul sa-l produca pentru cunoscuti. Portarii de la Brazi mi-au spus ca ei folosesc un distilat pentru gargara cand au dureri in gat. Stiu ca la rafinariile Vega, Brazi (jud. Prahova), Petromidia (jud. Constanta) se produce acest petrol dublu rafinat in laboratoare. Persoanele din nordul Ardealului pot apela si la rafinaria de la Suplacul de Barcau (jud. Bihor).
Cristina Calugareanu - e-mail: ccb66k@yahoo.com

Cura cu petrol rafinat
Se ia dimineata, pe stomacul gol, o lingurita de gaz dublu rafinat . Dupa o jumatate de ora se manānca. Īn jumatatea de ora care dureaza pāna la masa, bolnavul trebuie sa stea culcat si sa se roteasca de cāteva ori [din 10 īn 10 minute] alternativ pe partea stānga si pe partea dreapta pentru ca petrolul sa poata patrunde si īn curburile si pliurile gastrice, acela-s lucru se va face si seara. Aceasta reteta se foloseste īn tratarea cancerului de stomac si intestinal. Tratamentul acesta dureaza 4 saptamāni .

Rezultatele se vad dupa 10 zile, cānd bolnavul īsi va reveni si va putea mānca. Pentru acelasi fel de cancer, o mare vindecatoare Bulgara recomanda : se amesteca fagure din ceara de albine cu tuica curata de tara si pelin pisat, pāna se obtine un terci. Se unge partile [locul] bolnav, se acopera cu tifon si se lasa peste noapte. Se repeta pāna la disparitia tumori.
Tratamentul dureaza un an, si este valabil pentru multe feluri de cancer.

Atentie gazul trebuie distilat intre 100 – 150 grade, orice grad mai mult duce la distrugerea petrolului ca medicament devenind toxic. A dat rezultate in multe feluri de cancer generalizat, bolnavul fiind foarte slabit si avānd foarte putine sanse de supravietuire . Se gaseste la rafinaria ‚Vega’ de la Ploiesti, se verifica astfel : se pune īn palma si se freaca bine palmele, daca pielea ramāne alba, īnseamna ca este bun.

Rafinaria Vega
Strada Valeni, nr. 146. Ploiesti, Cod Postal 100132. Tel: +40 244 40 61 10 +40 244 40 61 10 / +40 244 40 61 13 +40 244 40 61 13. Fax: +40 244 51 44 69
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users